Харчові мастила Molykote

Possim virtute omnesque ea ius, nibh maiestatis assueverit ea pri. Erant argumentum vel ne. Id tale atqui everti nec, nam habeo ullum consetetur ne, ferri expetendis ius te. Ut vel aeque vivendum menandri, amet facer aperiam sit eu. Nam ludus inimicus. Eos ne dicta errem alterum.

29 06-2022
Харчові мастила Molykote

Мастильні матеріали, що використовуються при обслуговуванні ліній виробництва продуктів харчування, повинні відрізнятися високим ступенем безпеки. Потрапляння мастила в їжу може значно погіршити смакові якості продукції, спричинити масові отруєння. Виключити можливі негативні наслідки дозволяє використання мастильних матеріалів Molykote, які мають харчові допуски та абсолютно нешкідливі для людини.

Вимоги до мастил

Що буде, якщо у харчовій промисловості використовувати мастильні матеріали без відповідного допуску? Відповідь знають компанії, які зазнали значних матеріальних втрат. У 1996 р. компанія Jennie-O Foods вилучила з продажу 1,8 тонн сосисок через попадання в них пластичного мастила. Данська компанія Arico випустила у продаж 1 100 тонн непридатного для споживання сухого молока, в яке потрапило мастило. Ці багато інших фірм не зазнали б величезних збитків, якби використовували мастила з харчовими допусками, багатий асортимент яких реалізується корпорацією Dow Corning під брендом Molykote.

До харчових мастил пред’являються жорсткі вимоги, серед яких:

 • відсутність смаку, запаху;
 • термостійкість;
 • сумісність із різними видами матеріалів;
 • тривалий термін служби;
 • стабільність при впливі підвищених навантажень та агресивних факторів довкілля.

В описі параметрів мастил є дані про наявність допуску для використання в харчовому виробництві.

Групи мастил

Згідно з класифікацією NSF, мастила поділяються на кілька груп:

Н1 NSF – допуск, який має більшість харчових мастил Molykote. Це означає, що склад може використовуватись у місцях безпосереднього контакту з їжею. Усі складові такого мастила відповідають переліку безпечних компонентів (21 SFR 178.3750).

Н2 NSF – такий допуск означає, що мастила не повинні контактувати з їжею, але можуть застосовуватися в харчовій промисловості. Вони не повинні містити неорганічні кислоти, канцерогенні та тератогенні речовини.

Н3 NSF – мастила, які можуть застосовуватися для обробки візків, гаків та іншого обладнання.

3Н NSF – максимально безпечні мастила.

А7 NSF – очищувачі, полірувальні засоби.

Оптимальним вибором для харчової промисловості вважаються мастила Н1 і 3Н, але варто пам’ятати, що в кінцевому продукті обсяг мастила не може бути більше 0,001%.

 

ТОП-5 харчових мастил Molykote

Формули мастильних матеріалів Molykote, що мають харчові допуски, розробляються з потреб виробництва.

Molykote G-0052 FM

Пластичне мастило Molykote G-0052, виконане з додаванням алюмінієвого комплексу, призначене для роботи високонавантаженого обладнання.

Алюмінієвий комплекс у складі мастила дозволяє отримати продукт із високими показниками водостійкості, а також механічної, термічної та колоїдної стабільності.

Основні характеристики:

 • як базове застосовується мінеральне масло;
 • як загусник використовується алюмінієвий комплекс, склад містить протизадирні та протизносні присадки, оксид цинку як антифрикційний засіб;
 • робочі температури (РТ): -12 … +150 ° С, краплі падіння при 246 ° С;
 • змивається водою протягом 1 години при 79 ° С – 8%;
 • знос на 4-кульковій машині тертя 1200об/хв/392Н/75С/1ч – 0,8 мм;
 • допуск NSF Н1, FDA 21 CFR 178.3570.

Мастило виявляє стійкість при змиванні водою, працює в курному середовищі, перешкоджає корозії та мінімізує ризик аварій на виробництві.

Продукція реалізується у фасуваннях 380 г, 5 кг, 25 кг.

 

Molykote G-4500 FM

Пластичне мастило виготовляється на основі вуглеводневої синтетичної рідини та має у складі компоненти, що надають продукту термостійкість, механічну стабільність, здатність зберігати структуру при великих навантаженнях та роботі на високих швидкостях.

Базою для виготовлення Molykote G-4500 FM є поліальфаолефін (РАО). Олії на основі РАВ «спрацьовують» при екстремально низьких температурах, мінімізуючи знос запчастин при холодному запуску обладнання. У разі підвищення температури відзначається низька випаровуваність РАВ та мінімізація витрат на обслуговування промислових потужностей.

Molykote G-4500 FM у харчовій промисловості використовується для обробки міксерів, харчових конвеєрів, вузлів холодильного обладнання, пакувальних агрегатів, вимірювальних приладів.

Основні характеристики:

 • виготовлена ​​на основі поліальфаолефінів;
 • як загусник доданий алюмінієвий комплекс;
 • наповнювачі – ПТФЕ, тверді мастильні матеріали, що перешкоджають зносу;
 • РТ: -40 … +150 ° С, краплі спадання настає при досягненні температури 270 ° С;
 • знос на 4-кульковій машині тертя 1200об/хв/392Н/75°С/1год – 0,5мм;
 • критичне навантаження згідно з методом Timken – понад 177 Н;
 • втрати на випаровуванні (100С, 24год) – 0,4%;
 • допуск NSF Н1, FDA 21 CFR 178.3570.

Molykote G-4500 FM виявляє водостійкість, має відмінні протизносні параметри та надійно захищає від впливу зовнішнього середовища.

Мастило можна придбати у фасуваннях 400 мл, 400 г, 5 кг та 25 кг. Склад може наноситися у формі аерозолю, що полегшує обробку важкодоступних місць.

 

Molykote G-5032

Пластичне мастило Molykote G-5032 виготовлене на основі метилсилікону, що робить його невразливим для екстремально низьких і високих температур. Склад використовується у вузлах тертя, запобігаючи зносу підшипників, напрямних, закритих і відкритих зубчастих передач.

Силікони – це кремнійорганічні сполуки, в’язкість яких залежить від довжини органічного ланцюга. Силікони виявляють діелектричні властивості, мають вкрай низькі показники займистості, нетоксичні, витримують високі температури. На поверхні деталей харчового обладнання силікон створює безперервну плівку, що запобігає зіткненню пилу та вологи з матеріалом виконання запчастини.

Основні характеристики:

 • виготовлена ​​на основі метилсиліконової олії;
 • для антифрикційного захисту додано політетрафторетилен;
 • РТ: -40 … +200 ° С, краплепадіння відсутня;
 • змивається водою протягом 1 години при 79 ° С – 1,5%;
 • NSF H1, FDA 21 CFR 178.3570.

Мастило відмінно працює в умовах підвищеної вологості, в курному середовищі.

Продукцію можна придбати у фасуваннях 5 кг, 16 кг, 180 кг.

 

Molykote НР-300

Унікальний склад Molykote НР-300 надійно захистить харчове обладнання, що працює за екстремально низьких і високих температур в умовах підвищених навантажень.

Пластичне мастило Molykote НР-300 застосовується в запаювальному та пакувальному обладнанні; в устаткуванні, що працює за високих температур; у комплектуючих вакуумних систем.

Основою Molykote НР-300 є перфторполіефіри. Мастила на його основі не проявляють хімічної активності до рідкого або газоподібного агресивного середовища; захищають обладнання, що контактує з чистим киснем, що працює в умовах підвищеної радіації та умов вакууму. Склад нетоксичний, при цьому здатний витримувати високі навантаження та екстремальні температури.

Основні характеристики:

 • базове масло – перфторполіефіри (ПФПЕ);
 • добавки: загусники та антифрикційні наповнювачі на основі ПФПЕ;
 • РТ: -60 … +250 ° С; при дії 200°С протягом 4 год відбувається виділення олії обсягом 8%;
 • знос на 4-кульковій машині тертя 1200об/хв/392Н/75°С/1год – 1,1 мм;
 • втрати на випаровуванні при 200 ° С протягом 24 год – 0,2%, а при дії протягом 1000 год втрати становитимуть 1%;
 • допуск NSF Н1, FDA 21 CFR 178.3570.

Мастило працює в курному, вологому, хімічно активному середовищі, перешкоджає руйнуванню поверхні запчастин під впливом несприятливих факторів.

Мастило можна придбати в ємностях 500 г, 2 кг.

 

Molykote G-1502 FM

Нерідко у харчовій промисловості доводиться використовувати обладнання, що має безпосередній контакт із водою. Для захисту поверхонь промислових вузлів використовуються мастила, що мають підвищену опірність до змивання. До них відноситься Molykote G-1502 FM. Основою продукту є поліальфаолефіни.

Володіючи підвищеною адгезією, Molykote G-1502 FM виявляє водостійкість та гарантує продовження терміну служби механізмів.

Складом обробляються підшипники, що направляють кочення та ковзання, ланцюгові та зубчасті з’єднання, гнучкі вали.

Характеристики:

 • базове масло – поліальфаолефіни;
 • як загусник використовується алюмінієвий комплекс;
 • РТ: -40 … +149 ° С, краплі падіння відбувається при 260 ° С;
 • знос на 4-кульковій машині тертя 1200об/хв/392Н/75°С/1год – 0,6мм;
 • критичне навантаження за методом Timken – 222 Н;
 • допуск NSF Н1, FDA 21 CFR 178.3570.

Завдяки антикорозійним властивостям мастило Molykote G-1502 FM використовується для обробки пристроїв з водоочищення та водопідготовки, наноситься на вузли насосів та трубопровідної арматури.

Мастило можна придбати в 400 г ємності.

У виробництві харчових мастил Molykote використовуються різні базові склади та групи наповнювачів, що дозволяють посилювати показники зносостійкості, водостійкості, термостійкості. Продукція не впливає на смакові якості продуктів харчування, а випадкове попадання мастила у воду або на виробничу лінію не нашкодить кінцевому споживачеві.

Related article

 • З Днем Захисника України
  14 10-2022
  З Днем Захисника України

  Шановні Захисники України! Дякуємо Вам за відвагу, мужність та за кожен новий день! Ви – щит і міць нашої країни та всієї Європи! Група Компаній Ембер

  Читати далі...
 • Найпопулярніший зварювальний апарат для оптичних волокон
  01 07-2022
  Найпопулярніший зварювальний апарат для оптичних волокон

  Апарат зварювальний DVP-740 дозволить зварювати оптоволоконні кабелі будь-яких типів. Інтерфейс російською мовою, прийнятна ціна, тривалий період роботи від батареї, плюс можливість працювати з двох сторін апарату – роблять модель DVP-740 просто незамінною. Дозволяє зробити зварювання оптики у важких місцях...

  Читати далі...
 • Як кріпити оптичний кабель на опорах
  01 09-2021
  Як кріпити оптичний кабель на опорах

  Процес будівництва підвісних ВОЛЗ з боку може здатися складним процесом, але це не так Раскатка і підвіс ОК проводиться під натягом попередньої протяжки «троса-лідера» по розгортальним роликам. Встановлюються спеціальні механізми, які обов’язково повинні бути надійно закріплені в грунті і...

  Читати далі...